top of page

אורלי רפמן

אפעל לשמירה על תקשורת עצמאית. לקידום מדינת רווחה מודרנית ושוויונית. לסיום השליטה על עם אחר. ובמיוחד לשיפור זכויות של חד-הוריים והורים מאמצים
חזון
אורלי רפמן
Color_Strip.png
נושאים שקרובים ללבי
קצת עלי
נולדתי במושב באר-טוביה וגדלתי בטהרן (שליחות משפחתית) וברמת השרון. אני אדם פוליטי מאז שעמדתי על דעתי: כנערה פמיניסטית בשנות ה-70; אחרי הצבא (קצינה בנציב קבילות החיילים) בפעילות נגד שחיתות שלטונית ב"תיק אפרסק"; בעד שקיפות ואמירת אמת במלחמת לבנון הראשונה; בעד יציאה מלבנון במסגרת נשים בשחור; נגד התנחלויות עם שלום עכשיו; ובעד שתי מדינות לשני העמים.
כבר שנתיים אני עומדת בכל מקום אפשרי במחאה נגד שלטון מושחת ומשחית. אבל הבנתי שזה לא מספיק. שהשינוי לא יבוא מלמעלה אלא מלמטה, שגם לי יש אחריות, ואם לא אפעל לא אסלח לעצמי.
לכן התפקדתי לדמוקרטית והגשתי מועמדות לרשימה.
חוץ מזה
עיתונות חופשית וחינוך לדמוקרטיה
במשך 25 שנה הייתי בעיתונות, ככתבת, עורכת ומרצה לתקשורת ודמוקרטיה, מתוך רצון להשפיע על סדר היום האזרחי.
תפקידים: כתבת פוליטית בהעיר; עורכת המוסף הפוליטי ועמודי הדעות בעיתון חדשות; חברת מערכת ידיעות אחרונות ועורכת בכירה בדסק החדשות; עורכת בפועל של הפרקליטים - עיתון לשכת עורכי הדין ת"א.
הקמתי תוכנית ללימודי עיתונאות במכללת בית ברל ועמדתי בראשה חמש שנים; לימדתי תקשורת ודמוקרטיה במכללות במשך 15 שנה (HIT חולון, קמרה אובסקורה, אורנים, כנרת) ויעצתי לבגרות בתקשורת בתיכון.
ראיתי מבחוץ את מצבה המידרדר של העיתונות, את השתלטות הכסף והכוח ואת הפגיעה המתעצמת בחופש הביטוי. באותה תקופה הבנתי גם עד כמה חשובים לימודי אזרחות וחינוך לדמוקרטיה, שהלכו ונמוגו ממערכת החינוך. ראיתי סטודנטים נטולי ידע בסיסי על מהותה של דמוקרטיה וערכיה המכוננים, ואפילו על מבנה המדינה והרשויות.
לכן את שני הנושאים הללו - חופש העיתונות וחינוך לדמוקרטיה - אנסה לקדם באם יתאפשר לי לפעול.

עצמאית בשטח
אני עצמאית 25 שנה. הקמתי עסק למתן שירותי עריכה וכתיבה ועבדתי עם כל סוגי הלקוחות: הוצאות הספרים הגדולות, בנק הפועלים, לשכת עורכי הדין, הסתדרות המורים ועוד. בנוסף נתתי ייעוץ מדעי לתוכניות טלוויזיה בנושאי תקשורת, תרבות ואמנות.
לאחר לימודי פילוסופיה באוניברסיטה (B.A), סיימתי גם לימודי אמנות במדרשה לאמנות בית ברל. השתתפתי בכמה תערוכות קבוצתיות, והשנה מתוכננת לי תערוכת יחיד בגלריית מרכז ההנצחה בטבעון.
בעשר השנים האחרונות אני מתפרנסת כסוכנת נדל"ן עצמאית, בחברת אנגלו-סכסון.
העצמאים והעצמאיות הקטנים הם הנפגעים העיקריים במשבר הקורונה, למרות היותן.ם הסקטור המועיל ביותר לצמיחה כלכלית. ארצה לפעול לשינויים חשובים בזכויותיהן.ם, ובראשן הזכות לדמי אבטלה, ולהקלות הנדרשות בתחום הרגולציה, שכיום היא בלתי נתפסת.
בנוסף חשוב לי לפעול לקידום נשים, כולל בחוק שיקבע שריון של 50% לפחות נשים בכל דירקטוריון, רשימה או פורום בכיר אחר.

חד-הוריים והורים מאמצים
בגיל מאוחר הפכתי לאמא חד-הורית מאמצת לבת, כיום בת 20. אני מקווה לפעול גם לטובת הורים חד-הוריים והורים מאמצים, מתוך היכרות אישית עם מצוקותיהן.ם וקשייהן.ם, וכן לשיפור זכויותיהן.ם הרפואיות של ילדות.ים ובוגרות.ים סכרתיים - המצויים בסכנת חיים מתמדת ולא מקבלות.ים מענה מספק ועכשווי במסגרת סל הבריאות.
בכל מקרה אני מאמינה גדולה במדינת רווחה מודרנית (ראו המודל הסקנדינבי), מדינה שמשרתת את כל אזרחיה באופן שוויוני ורואה עצמה אחראית לדאוג לכולם.ן לחיים בכבוד, לבריאות טובה ולחינוך הולם, המותאם למאה ה-21.
כדי שנוכל להגיע לכל אלה, אני מאמינה שיש לפעול קודם כול לסיום השליטה בעם אחר ולסיום הסכסוך עם הפלסטינים. רק אז יתאפשר לנו לרפא את כל החוליים בתוך החברה הישראלית, ולהגיע לעצמאות אמיתית כמדינה שוויונית, שתקציבה מופנה פנימה, לרווחת אזרחיה.
בשנתיים האחרונות אני בבלפור, מול הכנסת, בראש העין, בצומת או על הגשר בכל שבת, לפעמים עם מאתיים א.נשים ולפעמים רק עם שתיים, ופעם אחת אפילו בגשם לבד (היה קצת מפחיד..) ואני מתכוונת להמשיך לפעול עד שיתוקן ההרס שזרעו הנאשם ושותפיו.
גם אם זה ייקח שנים - וזה ייקח שנים, נמשיך לפעול לכך בדמוקרטית. כי הבטחנו לעצמנו שאנחנו כאן כדי להישאר. אני מקווה שתתנו לי הזדמנות.

תמכו בי כאן: https://forms.gle/56q7GoDadLTMTi5PA
קישורים
תגית-מועמד-רשמי.png
bottom of page