top of page

ארנון הראל

ההורים שלי העבירו לידי מדינה שהיא יהודית ודמוקרטית.
אני נלחמתי ואלחם בכל כוחי כדי להעביר לילדים ולנכדים שלי הלאה - מדינה שהיא יהודית ודמוקרטית.
חזון
ארנון הראל
Color_Strip.png
נושאים שקרובים ללבי
קצת עלי
תושב כפר-סבא, אב לשלושה וסב לשניים (שלישי בדרך), גימלאי מזה שנתיים. כעשרים שנה בתפקידי פיקוד ומטה בחיל האוויר, כעשרים שנה בייזום טכנולוגי, הובלה וניהול של פרויקטים לפיתוח והקמת מערכות מידע חדשניות וייעוץ בכיר לארגונים גדולים, ולבסוף - שש שנים של הוראת גיאוגרפיה בתיכון. בעל ניסיון כשכיר, עצמאי, ייזם ובעל חברה.
השכלה מקצועית ואקדמית רחבה ומגוונת, תארים ראשון ושני ולימודי תעודה: גיאוגרפיה, מדע המדינה, לימודי ארץ-ישראל, פדגוגיה, ניתוח מערכות, ניהול פרויקטים, מערכות מידע ומשפטים.
אוהב טיולים מכול הסוגים בארץ ובעולם, ג'יפאי וסקיפר
על התפקידים שמילאתי והניסיון שצברתי:
בחיל האוויר ביצעתי מגוון של תפקידי פיקוד בשדה (מפקד סוללת טילים ניידת), מטה, מודיעין למבצעים ומחקר מודיעיני, פיתוח מערכות מידע כולל פיתוח מערכת בארה"ב. כול אחד מהתפקידים המגוונים הללו נלמד לעומק והתאפיין בפעילות בקווי התפר שבין-לבין (חיל האוויר וצבא היבשה, מודיעין ומבצעים, אנשים וטכנולוגיה...) וריקוד מתמיד בין מסלולי הזרימה של Top-Down עם Bottom-Up. זכיתי פעמיים בתואר קצין מצטיין חיילי.
בקריירה האזרחית שלי הובלתי וניהלתי תהליכי הקמה ופיתוח של מערכות מידע ייעודיות וייחודיות ללקוחות גדולים, ביניהם משרדי ממשלה, צה"ל, משטרה, שב"ס וחברות עסקיות ובטחוניות מהגדולות במשק; פרויקטים שנמשכו שנים ארוכות, עתירי שנות-אדם לתכנון ופיתוח, ובעלות של עשרות מיליוני דולרים. עסקתי בייזום, כתיבת מפרטים ומכרזים, ניהול וליווי הפיתוח, בקרה, הדרכה והטמעה, בצד הצרכנים ובצד המפתחים (כולם היו לקוחות מרוצים שלי). התנסיתי מול מגוון של סוגי ארגונים, עבודה מול זוטרים ובכירים, מגוון טכנולוגיות State-of-the-Art, ועוד קווי תפר בין-לבין.

חוץ מזה
על האמת שלי, האתיקה והמוסר שלי:
אני מאמין שמעשה יהיה צודק ומוסרי אם אני אחשוב שהוא גם צודק ומוסרי כשיעשו אותו כלפי.
ואני אשתדל לבחון שאלה זו מאחורי "מסך של בערות", כלומר - מבלי לדעת אם אני גבר או אישה, ילד או מבוגר, מאמין או חילוני, לבן או שחור, יהודי או ערבי, בצד הזה של הגבול או בצד השני.
נטשתי מעמד של מומחה בינלאומי כשגיליתי שהטכנולוגיה שאותה אני מוביל עלולה להיות מסוכנת לציבור, היה ותיפול לידיים הלא נכונות. התרחקתי מחברים ובני משפחה שנהגו בדרך שאינה מוסרית בעיני.

על המחאה שלי:
ותיק מחאות 2011, נגד מתווה הגז, מסביר מטעם עמותת שומרי הבית נגד אסדת ליוויתן, הפגנות הבודדים עם אמיר השכל, כיכר גורן, הדגלים השחורים, אין מצב, חקירה עכשיו. הייתי ככול הנראה ראשון העצורים בגל המחאה הנוכחי (19 במרץ), ומשתתף קבוע, עם שתי כלבותי, בהפגנות מצעדים ושיירות מחאה בכל רחבי הארץ.

על הפעילות הקהילתית שלי:
שותף להקמת סדנאות לפיתוח מנהיגות ערבית צעירה, מלווה מיזם של השמת בנות חרדיות לתיכנות בתעשיית ההיטק, מיזמים לכתיבת חוקה והתמודדות עם חוק הלאום, מועדון רוטרי, זמר במקהלה משולבת של אנשים עם ובלי מוגבלויות, תמיכה בקשישים בתקופת הקורונה, פעיל אינטנסיבי ברשתות החברתיות, תמיכה בלובי 99, שקוף, צלול, התנועה הירוקה והתנועה לאיכות השלטון.

על תחומי העניין בהם ארצה להשפיע במסגרת הדמוקרטית:
דמוקרטיה, חוקה לישראל, שוויון, ביטחון וגבולות, מלחמת חורמה בשחיתות - אישית ציבורית ופלילית, כלכלה וחברה, איכות הסביבה וקיימות, תשתיות לסוגיהן, הסכסוך הישראלי-פלסטיני, קהילות מיעוטים.

אני לא מבקר או מבטיח ונשאר בכורסה, אלא עושה ומוביל, לא סוליסט אלא מנהיג של צוותי מומחים.


תמכו בי כאן: https://forms.gle/WCdZwDLgXDJFRsjN9
קישורים
מאמר בנושא ביומטריה ואתיקה:
https://drive.google.com/file/d/1NnFOxd8WuwoeDOUDzevAqrZD3jlufrf_/view?usp=sharing

נושא למחשבה ודיון - דמוקרטיה דיונית ודינמית:
https://drive.google.com/file/d/1uBQu3jDODQgNLh9lOcXsdyDPNOVMUjX7/view?usp=sharing

הפרופיל הציבורי שלי באתר הדמוקרטית:
https://www.democratit.org.il/profile/arnonharel/profile

דף הפייסבוק שלי:
https://www.facebook.com/arnon.harel
תגית-מועמד-רשמי.png
bottom of page