top of page

טלי קבין כהן

דמוקרטיה, חירות, שוויון, צדק, שלום, בטחון.
מדינת רווחה עם ערבות הדדית.
טוהר מידות, מיגור השחיתות ודוגמה אישית.
מאבק בשינויי האקלים ושמירה על הטבע בישראל.
חזון
טלי קבין כהן
Color_Strip.png
נושאים שקרובים ללבי
קצת עלי

נשואה ואמא לשלושה. מתגוררת בפרדס חנה כרכור. עורכת דין ומגשרת. פעילה סביבתית וחברתית.
חברה בתנועה לטוהר המידות. מפגינה על הגשרים, בבלפור, בקיסריה. שותפה בצוות משפטי
שמסייע לאנשי המחאה וביוזמות נוספות.
מגשרת בהתנדבות בקהילה. פעילה במאבקים סביבתיים כגון: מאבק למען אוויר נקי, המאבק להרחקת
אסדת לויתן מהחוף, מאבק להסרת גגות אסבסט במוסדות חינוך ועוד.
חוץ מזה
ישראל זקוקה לשיקום ולשינוי ולשינוי סדר העדיפויות הלאומי. מביאה בתמצית חלק מן הנושאים:

קורונה - יש למנות צוות מומחים מקצועיים מתחום הרפואה, שיובילו את המאבק בקורונה עפ"י שיקולים מקצועיים בלבד וללא פוליטיקה. בין השאר, יש לסגור את הפירצה בשדה התעופה, ולוודא שהנכנסים לישראל אינם נושאים את המחלה (כדוגמת ניו זילנד). אפעל לביטול הסגרים ולהחזרה ככל האפשר, של החיים הנורמליים לישראל, ובד בבד לביצוע פעולות הסברה בנושא הקורונה, טיפול דיפרנציאלי, ואכיפה שוויונית על כלל חלקי הציבור.

דמוקרטיה – יש להפסיק את ההסתה כנגד המערכות השלטוניות. אפעל לחיזוק הדמוקרטיה, חיזוק הפרדת הרשויות ובפרט הכנסת, על מנת שתתפקד כרשות חזקה ועצמאית, ולא תשמש כחותמת גומי של הממשלה. אפעל לחיזוק עצמאות המערכת המשפטית ומעמד שומרי הסף, ולחקיקת חוקה או חוקי יסוד מוגנים היטב, שישמרו על הדמוקרטיה ועל הזכויות הבסיסיות של כולנו.

אאבק כנגד השחיתות השלטונית ושחיתות בכלל, ולמען טוהר המידות ומנהיגות ישרה ונקיית כפיים עם דוגמה אישית.

יש לפעול לשיקום הכלכלה, העסקים הקטנים, ולבניית עתיד לצעירים בארץ. יש לחלק את הנטל באופן שוויוני , ובין השאר, לבטל הקלות ממיסים לטייקונים, להוזיל את יוקר המחיה ואת מחירי הדירות, להחזיר
את אוצרות הטבע של ישראל לידי אזרחי ישראל.

אפעל להפחתת שכר הלימוד באוניברסיטאות הציבוריות למינימום כמקובל במדינות מערביות אחרות, על מנת לתת הזדמנות שווה ללימודים אקדמאיים לכל אחת ואחד. אם התמיכה לתלמידי ישיבה לא תבוטל, סטודנטים יקבלו תמיכה זהה.

אפעל לשיפור מערכת החינוך, לחינוך לדמוקרטיה ושוויון זכויות, לקידום ועידוד התרבות בישראל, לתמיכה ולסיוע לאומנים.

אפעל לאיחוי ותיקון הקרעים בחברה. לא עוד שיסוי והסתה של איש כנגד רעהו. לא עוד שיח של שד עדתי, ישראל הראשונה וישראל השנייה, אלא ניסיון אמיתי ליצור שיח והבנה ולגשר בין קבוצות, עדות ומגזרים. מותר לא להסכים וגם להתווכח, אך תוך שמירה על כבוד הדדי ועל המסגרת הדמוקרטית המאפשרת לכל אחד לחיות בהתאם להשקפת עולמו.

אעמיד את המאבק בשינויי האקלים ואת השמירה על הסביבה במקום גבוה בסדר העדיפויות. ישראל יכולה וצריכה להתבסס על אנרגיה ירוקה, בעיקר שמש, ולהפסיק את השימוש באנרגיות מזהמות.
מפעלים מזהמים יש להרחיק ממרכזי אוכלוסין ולפקח עליהם באופן מחמיר. אפעל לכך שבניה חדשה תתמקד ככל האפשר בתוך הערים ולא על חשבון שטחים ירוקים. אפעל לשמור על הסביבה ועל הטבע, על חיות הבר ועל הצמחייה ועל אוצרות הטבע של ישראל לטובת כלל אזרחי ישראל. אתנגד לבנייה על החופים, לבניית מרינות, לבניית איים לתעשיית הגז בים של כולנו ועוד. אפעל להבטחת זכויות בעלי החיים.

איש באמונתו יחיה. אפעל להפרדת הדת מהפוליטיקה ומהמדינה, תוך השתדלות לעשות זאת בשיח רחב ובהסכמה.
קישורים
תגית-מועמד-רשמי.png
bottom of page